Статті

Чи варто стерилізувати кішку?

Хоча деяким власникам котів здається, що це питання є дискусійним, насправді медична спільнота, а також зоозахисні організації в усьому світі згодні в тому, що стерилізація та кастрація корисні для здоров'я та загального благополуччя котів; що важливо, вони допомагають боротися з розмноженням вуличних тварин і запобігають переповненню притулків.

Користь для здоров’я

Стерилізація кішки допомагає запобігти:
  • Інфекціям матки (піометра, та ін.)
  • Раку матки (рак ендометрію, саркома матки)
  • Раку яєчників
  • Раку молочної залози
Найкращий час для стерилізації - до першої тічки.
Стерилізація кота виключає можливість виникнення у нього раку яєчок і знижує ризик виникнення проблем з простатою.

Кастровані та стерилізовані коти живуть довше та щасливіше.

Поведінка

Під час тічки і кішки, і самці, і самки перебувають у стані сильного стресу. Вони можуть голосно нявкати, кусатися, ставати агресивними, щоб висловити свій шлюбний інстинкт. Коти можуть мітити будинок. Часто самці вимагають, щоб їх випустили на вулицю шукати собі партнерку. Будь ласка, не випускайте кота на вулицю одного. Блукання наражає кота на небезпеку інфекційних захворювань, таких як котяча лейкемія, вірус імунодефіциту котів та інших. Не кажучи вже про те, що він ризикує потрапити під машину або бути покусаним собаками.

Стерилізація та кастрація підвищує рівень задоволення життям у котів та кішок.

Перенаселення

Кожен кіт заслуговує на люблячий дім, але, на жаль, через велику кількість вуличних котів, багато з них залишаються напризволяще.
Важливо розуміти, що коли у вашої кішки з'являються кошенята, тому що ви вирішили не стерилізувати її, ви забираєте шанс знайти свій дім у 4-6 кошенят з притулків чи вулиці.
Стерилізація та кастрація є головним пріоритетом для нас в BedForPet Prague, адже чим менше котів потребують порятунку з вулиці, тим більше шансів, що тих, хто вже перебуває в притулках, помітять люди, які бажають подарувати їм дім.

В якому віці треба стерилізувати кішку та каструвати кота?

Оптимальним віком стерилізації для домашньої кішку у є вік 5-6 місяців та до першої тічки. Котів можна каструвати у віці 8 місяців.
У притулках кошеня можуть стерилізувати вже у віці 8 тижнів. Але, як правило, це роблять через необхідність, оскільки для здоров'я котів краще не робити операції дуже рано, щоб зменшити ризик ускладнень.

Які обстеження необхідні перед операцією?

  • загальний клінічний аналіз крові
  • біохімічний аналіз крові
  • ехокардіографія